מאמרים

מה המשמעות בלהיות הורה?

להיות הורה משמעותו שהחל מתהליך הלידה (תשעה חודשים) ועד ימי הבגרות אנחנו צריכים להיות שם תמיד, להדריך, לכוון, לעזור, לייעץ, להפעיל ולתת את כל הכלים לילדינו כדי שהם יוכלו לגדול ולהתפתח למצב בו הם יוכלו לשחות בעולם הגדול כשהם פחות זקוקים לנו-ההורים.
לעתים לא קל לנו להשלים עם העובדה שילדים זה עבודה במשרה מלאה- אין חופשים, ובטח לא חופשת מחלה אבל לא יצא לי להכיר אנשים שלא היו מאושרים מהילדים שלהם. שלא כמו בניית בריכת שחיה כאשר אנו מסיימים את הבנייה אנו חופשיים ללכת הורות משמעותה התחייבות (רגשית ופיזית) לכל החיים.
גידול ילדים אינו הדבר הכי קשה בחיים, ודאי יש דברים יותר קשים מזה למשל: אולי לבנות במות הרמה זו פעולה קשה אך יש לה זמן מוגבל, עם ילדים אין כזה מושג זמן מוגבל, לעומת זאת לא ניתן להשוות את הסיפוק מילדים אל מול במות הרמה.
אני אישית מאמין שלא כל אחד מתאים להיות הורה ובטח שלא בכל גיל, אנו צריכים להגיע לבגרות מסוימת כדי להבין את צרכיי ילדינו וזוהי פעולה נרכשת ולא כזו שטבועה בנו.
בעולם של היום זוגות מתחתנים, מביאים ילדים לעולם ומתגרשים בלי להניד עפעף, אני לא טוען שכל הזוגות מתאימים אחד לשני אבל את זה צריך לבדוק לפני שמתחתנים ובטח לפני שמביאים ילדים, הנזק שנגרם לילדים האלה הוא בלתי הפיך ויש דברים שלא ניתן למלא את החסכים שלהם (והורים זה אחד מהם).

המשך מאמר