מאמרים

גידול התינוק בצל העבודה

כשתינוק חדש נולד, התרגשות גדולה מתחילה. אחרי שעברתם את חופשת הלידה, תקופה חדשה בפתח – אתם צריכים להתרגל לשילוב הזה שבין גידול הפעוט לבין הפרנסה שמאכילה ומטפלת בו מדי יום. ספרים רבים נכתבו אודות השילוב הזה והדרכים הטובות ביותר לערוך אותו, אולם כאן ננסה להעניק לכם מספר עצות ודרכים לשילוב היעיל. ריהוט משרדי ביחד עם חדרי תינוקות מעולם לא נראו קרובים יותר.
קודם כל, תצטרכו לגבי החלטה לגבי המצב הפיננסי שלכם. האם אתם מסוגלים להוריד באחוז המשמרת, ממלאה לחלקית, כדי לטפל בילד? אמנם נשים רבות רואות את הצעד הזה כהכרח, אולם גם אם אין ביכולתכם לעבור למשרה מלאה תוכלו למצוא דרכים נוספת לגדל את הילד בצורה מיטבית.
הפעוטון היא אפשרות שכיחה ביותר בקרב הורים מרחבי העולם. אתם מביאים את התינוק בשעות הבוקר, אוספים אותו בצהריים או שעות אחר הצהריים, ושני הצדדים יוצאים נשכרים – מצד אחד אתם נותנים את התינוק למקום תחת השגחה של מומחים, ומהצד השני גם התינוק שלכם יזכה להכיר חברים חדשים כבר בשלב מוקדם של החיים. ייתכן מאוד שהאינטרקציה המוקדמת הזו גם תשפיע לטובה על צורת ההתפתחות החברתית שלו. זכרו שבפעוטון אמורים להעניק את כל מה שהילד צריך, ממקלחת ומנוחת צהריים ועד לארוחות חמות.
אפשרות נוספת היא להשכיר את שירותיהם של בייביסיטר שישמור עליו במסגרת חדרי תינוקות בבית.

המשך מאמר