מאמרים

גידול התינוק בצל העבודה - חלק II

עובדים רבים במשק מתפרנסים משמירה על תינוקות וחלקם אף צברו ניסיון רב בתחום. הם מגיעים אל הסביבה המוכרת של התינוק בבית, מטפלים ומאכילים אותו, והתינוק אף יוכל לקבל לכל אורך הזמן ביקורים של חברים וקרובי משפחה. חשוב לבדוק בקפידה את איש המקצוע שנבחר לתפקיד הזה – במובן רב, עתיד התינוק יהיה בידיו.
ואולם מדובר בפתרון שעולה לעיתים כסף רב, ובניסיון הזה לשלב בין עבודה לגידול התינוק ההוצאות הללו יהיו לפעמים כבדות מדי. אפשרות נוספת היא להשאיר אותו תחת השגחת הסבא והסבתא, אשר בוודאי ישמחו לקבל את הנכד החדש אליהם בכל יום. משפחות מסוימות נוהגות לעזור לבן המשפחה במסגרת גידול הילדים, כך שתוכלו לעשות זאת גם כן.
אם אתם גרים עם בן או בת הזוג, תוכלו לקבוע מראש את הימים בהם כל אחד עובד עד מאוחר, כך שהשני ישגיח על הילד. זהו הסכם לא כתוב אולם הוא בעל חשיבות רבה למערכת היחסים ביניכם ועם התינוק. הפתרון הזה גם נראה כמיטיב עם שני הצדדים – התינוק יקבל אליו את אחד מההורים, בעוד ההורה השני יוכל לעבוד לפרנסתו לחילופין.
אם נוכל לתת את העצה הטובה ביותר, היא תהיה שלא לזנוח את חדרי תינוקות לטובת ריהוט משרדי בעבודה. זכרו שלא משנה כמה עבודה יש לכם על הראש, כמה פגישות יש לכם לנהל, תינוק חדש בעולם מחכה לכם בכיליון עיניים.

חזרה לחלק ראשון